CLUB KASTALIA HAMAM VE SPA – TÜM DUYULAR İLE RAHATLAMA

Hamamın (Türk banyosu) kökeni Roma İmparatorluğu’na dayanır. Roma kaplıcaları, Anadolu ve Osmanlı kültürünü etkilemiş ve daha sonra Türkler kendi kültür, inanış ve geleneklerine göre banyo yapma konusunda değişiklikler yapmışlardır. Roma kaplıcalarında vücudu yıkamak için ‘durgun su’ bulunurdu fakat Müslüman toplumu için durgun su yeterince temiz değildi. Vücuttaki tüm kirin temizlenmesi için suyun akıyor olması gerekirdi bu sebeple hamam ve Türk banyoları buna göre değiştirilmiş ve Anadolu ve Osmanlı İmparatorluğu’nda popüler hale gelmişti. Zaman içerisinde hamamlar, Osmanlılar’ın iş konuştukları ve kadınların düğünler öncesi bir araya gelerek müzik eşliğinde kutlamalar yaparak sosyalleştiği mekanlar haline geldi. Bugün Türkiye’de bu gelenekler hala oldukça popülerdir. Bir çok otel ve tatil yerinde hamam ve dinlenme odaları bulunur. Daha sonraları hamamlar, Avrupa ülkelerinin değişiklik ve katkıları ile birlikte Spa merkezleri olarak değişmiştir.

Latincesi ‘’Sanus per aquam’’ olan ‘SPA’ kelimesinin kökeni Belçika’daki aynı isimli Spa kentinden gelmektedir. Belçika’daki bu şehir 16. yüzyıldan beri kaplıca ve sağlık yeri olarak bilinmektedir. O zamanlarda, özellikle İngiliz’ler Spa’yı çok ziyaret ederlerdi. Bunun sonucu olarak da Spa terimi ilk kez İngiltere’de ortaya çıkmıştır. Günümüzde Amerikalı’lar Spa sözcüğünü Sağlık ve Zindelik Tesisleri olarak değiştirmişlerdir.

Club Kastalia içerisindeki Spa Merkezi’mizde vücudunuzu ve ruhunuzu dinlendirebileceğiniz bir çok farklı hizmet çeşidi vardır. Deneyimli ekibimiz sayesinde hayatın tüm streslerinden kurtularak tazelenmiş hissedeceksiniz.

Tavsiyelerimiz aşağıdaki gibidir. Aynı zamanda, misafirlerimize sunduğumuz tüm Spa hizmetlerini websitemizde bulabilirsiniz; https://www.clubkastalia.com.tr/du/spa

1. Hamam & Köpük Masajı

Türk hamamını (banyosunu) takip eden su, köpük, hoş kokular ve ılık/ısıtılmış mermer taşı kombinasyonu üzerinde yapılan nazik masajı tecrübe edin.

Sonrasında ekibimizin sizin için en uygununu önereceği masaj tipi ile tüm kaslarınızı rahatlatın.

2. Masaj çeşitleri ve sıcak taş terapisi

Sıcak taş kullanılan ve dinlenmeyi vaadeden bir masaj tekniğidir. Bu masaj yalnızca bazalt taşlar ile uygulanır ve kökeni yalnızca Çin kültürü ile değil Şamanizm ile de bağlantılıdır ve binlerce yıl öncesine dayanır. Bu lava taşları özel ısıtma ekipmanları kullanılarak su havuzlarında 50 – 60 dereceye kadar ısıtılır.

Masaj sırasında ısının açığa çıkması ve tamamıyla çözülmesi için taşlar belirli enerji noktalarına, meridyenlere göre vücudun stresli bölgelerine yerleştirilir. Ardından aromalı yağlar eşliğinde taşlarla nazikçe masaj yapılarak tedavi holistik ve duyusal bir tecrübeye dönüştürülür. Bu teknik vücudun refleks bölgeleri için de uygundur. Bunun dışında tüm vücut masajı, kafa masajı, ayak masajı da merkezimizin siz misafirlerimize sunduğu en iyi masaj türleri arasındadır.

3. Manikür ve Pedikür

Klasik manikür ve pedikür kozmetik bir uygulamadır ve el/ayak ve tırnakların profesyonel bakımı anlamına gelir. Bu bakım el ve ayakların ılık suda losyonlarla yıkanması ve temizlenmesi, tırnakların kısaltılıp törpülenmesi, tırnak yatağının temizlenmesi, nasırların alınması, el ve ya refleks masajı yapılması, bakım ürünlerinin ve ojenin sürülmesi gibi hizmetleri içerir.

SPA ziyaretinizi dört gözle bekliyoruz!

Next Post

Previous Post